Historie a současnost firmy
Pozvánka na valnou hromadu

Představenstvo PPS AGRO a.s. svolává ŘÁDNOU VALNOU HROMADU akcionářů, která se koná v pátek 30. června 2023 ve 13 hodin v kulturním zařízení Obecního úřadu Strachotín.

Výzva akcionářům
Historie a současnost firmy

Firma PPS AGRO a.s. Strachotín vznikla v roce 1995 z původního zemědělského družstva. Spektrum činnosti firmy PPS AGRO a.s. Strachotín zahrnuje mnoho oblastí zemědělské výroby, od rostlinné výroby přes živočišnou výrobu až po ovocnářskou a vinohradnickou produkci, na kterou navazuje výroba vína. Firma se též zabývá výrobou minerálních doplňků do krmiv a výrobou biologického fungicidu s obchodním názvem Ibefungin.

Tradiční výrobce vysoce kvalitních, jakostních i přívlastkových vín Vám nabízí vína z mikulovské vinohradnické oblasti z vinařských obcí Popice, Pouzdřany a Strachotín, na úpatí Pálavských vrchů a Pouzdřanské stepi, kde pěstování a výroba vína má staletou tradici. Vína z těchto tradičních vinařských obcí byla předkládána i na královský dvůr.

V dnešní době se roční produkce vín pohybuje kolem 200 000 l.

V mladší historii až po současné období jsou dokladem vysoké kvality vína významná ocenění na mezinárodních i domácích soutěžích. V sortimentu nabízíme vína mladá, ale také láhvově zralá, archivní. Všechna vína jsou lahvována a dle požadavků expedována zákazníkům. Vybraná vína jsou ukládána do archivního sklepa již od roku 1963.

PPS AGRO a.s. Strachotín obhospodařuje 85 ha vinic na kvalitních vinařských tratích, v duchu integrované produkce hroznů tyto odrůdy: Sauvignon, Neuburské, Veltlínské zelené, Irsai oliwer, Ryzlink vlašský, Pálava, Svatovavřinecké, Frankovka, Rulandské modré, Ruladndské šedé, Modrý Portugal, Neronet.

Úroda kvalitních hroznů z vlastní produkce je zpracována ve vlastním sklepním hospodářství.

Hrozny z vinic se nejprve zpracují ve Strachotíně, kde probíhá příjem hroznů, jejich šetrné odstopkování a mletí.

Bílé rmuty se okamžitě lisují, mošt se odkalí (odstraní se kalové částice obsahující prach, rezidua pesticidů, třísloviny atd.), mošt se dále naočkuje čistou kulturou kvasinek a přidá se živná sůl, mošt se přečerpá do nádoby ve které proběhne řízené kvašení, po dokvašení vznikne mladé víno, které je nutné vyškolit. Po vyškolení mladého vína se vybrané partie lahvují a nechají zrát v archivním sklepě v Pouzdřanech, ostatní se převáží do sudových sklepů v Popicích a dále se lahvují dle požadavků zákazníků.

Červené rmuty plníme do nakvášecích nádob (červený mošt kvasí na rmutu, aby došlo k extrakci barviv, obsažených pouze ve slupkách bobulí, a tříslovitých látek charakteristických právě pro červené víno), taktéž se naočkují kulturními kmeny kvasinek a přidají se enzymy pro lepší extrakci barviv. Po dokvašení se lisuje již mladé víno, které se doškolí také ve Strachotíně a převáží se do sklepů v Popicích kde zraje v dřevěných sudech. Vybrané partie se lahvují a nechají zrát v archivním sklepě v Pouzdřanech, ostatní se lahvují dle požadavků zákazníků.

Standardní řadaStandardní řada Archivní vínaArchivní vína Unikátní archivní vínaUnikátní archivní vína
Standardní řadaStandardní řada Archivní vínaArchivní vína Unikážní archivní vínaUnikátní archivní vína Sudová vínaSudová vína Sudová vínaDárková balení
Obchodní partneřiObchodní partneři VinotékyVinotéky Hotely a restauraceHotely a restaurace
Rok 2011Rok 2011 Rok 2010Rok 2010 Rok 2009Rok 2009 Rok 2007Rok 2007 Rok 2006Rok 2006 Rok 2005Rok 2005 Rok 2004Rok 2004 Rok 2003Rok 2003 Rok 2002Rok 2002 Rok 2001 a staršíRok 2001 a starší
UbytováníUbytování SadySady Živočišná výrobaŽivočišná výroba Rostlinná výrobaRostlinná výroba Minerální výživaMinerální výživa KontaktKontakt